2011-01-25

Craizy forts - jauniems architektams

Turbūt kaip ir bet kuris planetos vaikas bent kartą yra pastatęs "pilį", iš kėdės, stalo, antklodės, štai ir turi nuostabius "namus".
Šian netyčia naršydama po internetą užtikau "Craizy forts" išardymą :) vaiko pastato rinkinį, kurį sudaro25 kamuoliukai ir 44 lazdos. Tie kamuoliukai, stebuklingi, jie skirti sujungti tas lazdas. O svarbiausia, kad tokiu būdų statybos pranoksta jaunojo architekto lūkesčius bei galimybes. Tokiu būdu konstruoja lavinama vaiko vaizduotė, jo galimybės nėra ribotos, jis gali statyti tiek pilį, raketą. Beto šias konstrukcijas per keles minutes galima perkelti iš lauko į vidų :)

Magnetas + medis = Tegu

Tai nuostabios medinės kaladės, su kuriomis galima žaisti visa amžinybę. O svarbiausia, kad šios medinės kaladėlės stebuklingos. "Tegu" medinės kaladėlės yra vienos pirmiausios, medinių kaladėlių, istorijoje, kurios nepaklusta gravitacijai ir įkvepia jauna kūrėja, žaisti ir kurti nuostabius kūrinius. "Tegu" kaladėlės yra pagamintos pagal specialiai technologija, kur saugiai įlietas magnetas į vidų. Šių kaladėlių kūrėjai naudoja ekologišką lapuotį, todėl patvaru ir draugiška gamtai :)
Pasidairykime...


Šaltinis - http://live.tegu.com/

2011-01-24

Stylish blogger Award


 Šian ne vien pirmadienis ir vėl atklydęs šaltukas, bet ir pati pati šauniausia diena :):) šian gavau iš Laukės Fabrikėlio (http://fabrikelis.blogspot.com/) laiškiuką.... kuriuo buvau apdovanota nuostabiu keliaujančiu apdovanojimu "STYLISH BLOGGER AWARD". Labai labai nustebau...

Na kadangi tai nebūtų bereikšmis "apsidovanojimas", būtinos kelios sąlygos:
- Gavęs apdovanojimą išduoda, iš ko jį gavo (dar karteli noriu padėkoti Laukės fabrikėliui, AČIŪ :) už nuostabu apdovanojimą :)

- Parašo 7 dalykus apie save. (nemoku pasakoti apie save :):)
Pirma. Dievinu sagas, visada kai užeinu į parduotuvę turiu apžiūrėti sagas. Turbūt galėčiau nusipirkti daiktą vien dėl fantastikų SAGŲ :)
Antra. Medžiagos, medžiagėlės... jei atidarytum mano spinta, pamatytum nevien drabužius, bet ir susikaupusias medžiagėlių krūvelias, kurios kantriai laukia savo eilės...
Trečia. Segės... mmm.. mano mažoji meilė. Turiu įvairiausiu, bet kiekviena kartą norisi dar TOS, bei TOS, o ŠI taip pat nuostabi :)
Ketvirta. MYLIU savo MAŽYLĘ ir prižadu iki jos pirmo gimtadienio tikrai pasiūti TIKTAI jai skirta žaislą. Juk nepaslaptis kaip baciuvys be batų, taip ir mano mažylė nieko neturi nuo mamos pasiūta :)
Penkta. Sniegas + Snieglentė = pats puikiausias būdas atsipalaiduoti :)
Šešta. Dar turiu milijonas neįgyvendintų projektų, mielai su kuom nors pasidalinčiau :) kad tiktai kas nors įkrėstų proto, kad tos idėjos fantastiškos :):)
Septinta. internetas - nuostabus dalykas, be jo kaip be ranku, nes visada turiu sekti rankdarbiu naujienas. Delfi.lt neskaitau, bet rankdarbių puslapius, net ir viduri nakties jau būna peržiūrėti.

- Išrenka tuos, kam perduos titulą
šis "virusiukas" jau senokai paplitęs, tai labai nemažai blog'ų jau puikuojasi šiuo titulu. Na bet lekiu ieškoti dar nepaminėtų, neišgirtų ir neišliaupsintų...

Tad apdovanojimą perleidžiu šiems blog'ams ir jų savininkams:
- http://daiktuistorijos.blogspot.com/
- http://interjeroklinika.blogspot.com/
- http://tokiekitokie.lt/
- http://keramikai.blogspot.com/
- http://liuga.blogr.lt/
- http://lauratulaite.wordpress.com/

Meilė, 3 dalis


Širdelės

Žodžiai

2011-01-20

Veidrodis

Veidrodžio gamyba

I mūsų eros amžiuje Romoje buvo pagaminti pirmieji veidrodžiai iš stiklo. Iki šių dienų yra išlikę II amžiaus veidrodžių pavyzdžių. Kol nebuvo išrastas stiklas, Egipte vietoje veidrodžių buvo naudojami gaminiai iš įvairaus metalo: vario, bronzos, sidarbo ir kt. Šių metalų plokštelės buvo išlyginamos, nušveičiamos iki spindesio ir naudojamos kaip veidrodžiai.

XIII ir XIV amžiuje pagrindiniai veidrodžių gamybos centrai buvo Niunbergas (Vokietija) ir Venecija (Italija) - šie miestai garsėjo itin aukštos kokybės gaminiais.

XIV a., viduramžiais išrastas stiklo pūtimas. Tuo metu veidrodžiai buvo gaminami pjaustant gaubtas stiklo formas. Tačiau tokiame veidrodyje atspindys nebuvo itin aiškus ir ryškus.

XVI a. pabaigoje, Renesanso epochoje Italijoje, Murano saloje pradėta masinė veidrodžių gamyba metaliniu pagrindu, t. y. švino ir gyvsidabrio derinys. Vietiniai veidrodžių meistrai ištobulino tokį gamybos būdą ir pradėjo gaminti didelius veidrodžius.

Prancūzijos karalius Liudvikas XIV persiviliojo veidrodžių meistrus iš Murano salos į Paryžių - šis įvykis dar žinomas kaip pirmasis pramoninis papirkinėjimas.

1835 m. Justus von Liebig (Vokietija) atrado būdą, kaip stiklo paviršių padengti sidabro sluoksniu. Šis atradimas buvo šiuolaikinės veidrodžių gamybos pagrindas.

Šiomis dienomis veidrodžiui pagaminti ant stiklo vakuume purškiamas plonytis lydyto aliuminio ar sidabro sluoksnis. (Šaltinis)

Taigi keletas veidrodžių variantai, interjero pritaikymui :)


15

Meilė, 2 dalis

Žodžiai